Menu

Chłodzenie wodne - AIO

  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni
Alphacool Core Ocean T38 360mm CPU Digital AIO Alphacool Core Ocean T38 360mm CPU Digital AIO
Producent: Alphacool
Cena: 434,83 zł
zobacz więcej
  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni


Chłodzenie wodne AiO


Chłodnice wodne AIO (All-in-one) łączą w sobie najlepsze aspekty chłodzenia powietrzem i wodne, tworząc pomysłowe rozwiązanie chłodzenia procesora (CPU). Łatwe do zainstalowania jak chłodzenie powietrzem, ale obdarzone dobrą wydajnością chłodzenie wodne AIO są bardzo popularnym rozwiązaniem chłodzenia dla komputerów dla graczy. Chłodzenie wodne AIO pracują w obiegu zamkniętym (Closed Liquid Loop) i są czasami nazywane również chłodnicami CLC. Zazwyczaj AIO są używane do chłodzenia procesorów, ale niektórzy producenci oferują również zestawy adapterów, które mogą być używane do chłodzenia karty graficznej (GPU) z systemem chłodzenia wodnego AIO.

Wydajność chłodnicza systemu chłodzenia wodą "AIO" zależy przede wszystkim od wielkości chłodnicy. Oto krótki przegląd najpopularniejszych rozmiarów:

360 mm: Chłodzenie wodne AIO z chłodnicą 360 mm są szczególnie wydajne i mogą dobrze chłodzić podkręcone procesory. Wiele obudów oferuje wystarczająco dużo miejsca na taki system chłodzenia, ale należy dokładnie sprawdzić, czy w obudowie jest miejsce na na tego typu rozwiązanie.

280 mm: Nawet w przypadku chłodzenia AIO z chłodnicą 360 mm, zaleca się umieszczenie w obudowie chłodnicy o szerokości 140 mm. Wydajność chłodnicza jest nieco niższa od chłodnicy 360 mm, ponieważ chłodnica 280 jest trochę szersza.

240 mm: Ten rozmiar chłodnicy pasuje w każdym przypadku, a nawet niektóre obudowy Mini-ITX mają miejsce na chłodzenie AIO z chłodnicą 240 mm. Wydajność chłodzenia jest dobra, dzięki czemu możliwe są jeszcze dłuższe sesje gry w lecie.

120 mm: Nie ma prawie żadnej obudowy, która nie pasuje do systemu chłodzenia wodnego AIO z chłodnicą 120 mm. Ze względu na stosunkowo mały rozmiar chłodnicy, chłodnice procesora są szczególnie dedykowane dla procesorów z segmentu podstawowego i średniego.

Wskazówki dotyczące instalacji systemów chłodzenia wodnego AiO

W porównaniu z niestandardowym systemem chłodzenia wodnego, instalacja systemu chłodzenia wodnego AIO jest bardzo prosta. Podobnie jak w przypadku normalnego chłodzenia powietrzem, chłodnica procesora jest montowana jako pierwsza. Większość AIO jest już pokryta pastą termiczną i może być montowana bezpośrednio na procesorze. Należy jednak upewnić się, że wszystkie plastikowe osłony, które mogą się tam znajdować, zostały usunięte z podstawki. Podobnie jak w przypadku chłodzenia powietrzem, producenci oferują różne sposoby montażu chłodzenia wodnego AIO, a instrukcja montażu jest dołączona do produktu. 

Wentylatory mogą być montowane w układzie "push" lub "pull". Pociągnięcie oznacza, że wentylatory są montowane tak, aby zasysały powietrze przez chłodnicę. Wentylatory Push są montowane w taki sposób, że powietrze wydmuchiwane jest przez żeberka chłodnicy. Jeżeli chłodnica jest zamontowana z przodu obudowy i powietrze jest zasysane z zewnątrz, wentylatory mogą być montowane pomiędzy obudową a chłodnicą (wypychanie) lub z boku chłodnicy zwróconego do obudowy (zasysanie).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl