Menu
Nowości
Ducky One 3 Fuji TKL Gaming - MX-Brown (US)
Ducky One 3 Fuji TKL Gaming - MX-Brown (US)
629,99 zł

Pompy

  • 2 - 5 dni
Alphacool Eispumpe VPP755 V.3 Alphacool Eispumpe VPP755 V.3
Producent: Alphacool
Cena: 289,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • 2 - 5 dni
aqua computer  D5 NEXT Pompa aqua computer D5 NEXT Pompa
Producent: aqua computer
Cena: 626,68 zł
zobacz więcej
  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni
BitsPower K1M Pompa PWM BitsPower K1M Pompa PWM
Producent: BitsPower
Cena: 229,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni

Pompy dla chłodzenia wodnego

Pompy są tak samo istotne w układzie chłodzenia wodnego jak chłodnice czy same bloki wodne. Ponieważ płyn chłodzący musi jak najszybciej krążyć w obiegu, do czego nie wystarcza naturalna konwekcja w chłodnicy, konieczna jest pompa. W ten sposób chłodziwo jest pompowane przez cały obieg chłodzenia wodnego. Ważne jest, aby odpowiednie natężenie przepływu pompy było wystarczające dla różnych elementów całego obwodu. Objętość może się również różnić w zależności od pompy. Dlatego przy zakupie pomp należy zachować ostrożność.
Pompy są między innymi również oferowane z różnymi napięciami. Można więc wybrać pompę o napięciu 12V lub pompę o napięciu 220 - 240V. Oba mają swoje wady i zalety. Pompy 230 V muszą być włączane samodzielnie przez gniazdko, natomiast pompy 12 V są nieco bardziej kłopotliwe przy napełnianiu. Pompy mogą być również używane zewnętrznie i podłączane przez port USB, między innymi wtedy, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca w obudowie.

Pompy dla chłodzenia wodnego to niezbędny element systemu.

Pompy firmy Laing (D5) i Eheim, ale także innych producentów służą jako szeroko stosowany model referencyjny. Niektórzy producenci wyposażają swoje pompy również w atrakcyjne wizualnie pokrywy(top). Mogą one być częściowo podobne do bloków wodnych i również wykonane ze szkła akrylowego oraz zmodernizowane z diodami LED. Niektóre pompy mogą być przykręcone bezpośrednio do zbiornika należącego do tej samej serii produktów. To nie tylko dobrze wygląda, ale również oszczędza miejsce w obudowie. Niektórzy producenci sprzedają takie połączenie pompy i zbiornika już zmontowane jako zestaw.

Jeśli nie chcesz stracić kontroli nad obiegiem chłodzenia wodnego, możesz zaopatrzyć się w dodatkowe czujniki temperatury i sterownik pompy. Pozwala to na analizę obiegu chłodzenia i regulację temperatury za pomocą odpowiednich komponentów (np. wentylatorów PWM na chłodnicach).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl