Pompy

aqua computer  D5 NEXT Pompa aqua computer D5 NEXT Pompa
Producent: aqua computer
Cena: 618,14 zł
szt.
zobacz więcej
aqua computer D5 Pompa z sygnałem tacho aqua computer D5 Pompa z sygnałem tacho
Producent: aqua computer
Cena: 400,16 zł
zobacz więcej
Eheim 1048-790 230Volt Pełne łożysko ceramiczne Eheim 1048-790 230Volt Pełne łożysko ceramiczne
Producent: Eheim
Cena: 260,27 zł
zobacz więcej
EK Water Blocks EK-D5 PWM Pompa EK Water Blocks EK-D5 PWM Pompa
Cena: 352,25 zł
zobacz więcej

Pompy dla chłodzenia wodnego

Pompy są tak samo istotne w obiegu chłodzenia wodą, jak chłodnice lub same bloki wodne. Ponieważ czynnik chłodniczy musi jak najszybciej krążyć w obwodzie, dla którego naturalna konwekcja na części chłodnicy nie jest wystarczająca, wymagana jest dodatkowa pompa. Pompuje ona płyn chłodzący przez cały obwód systemu chłodzenia wodą. Ważne jest, aby wydajność pompy była wystarczająca dla różnych komponentów całego obwodu. Objętość może się również różnić w przypadku różnych pomp. Należy więc zachować ostrożność przy zakupie pomp.

Dostępne są również pompy o różnych napięciach. Można wybrać pomiędzy pompą 12V lub 220-240V. Oba mają zalety jak i wady. Pompy 230 V muszą być zasilane przez gniazdo elektryczne, podczas gdy pompy 12 V są zasilane przez zasilacz komputera. Pompy mogą być również używane zewnętrznie i podłączane przez port USB, na przykład, jeśli w obudowie nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Pompy dla chłodzenia wodnego to niezbędny element systemu.


Pompy dzielimy na Laing (D5) i Eheim, czy DDC, ale także innych producentów a te służą jako szeroko stosowany model referencyjny. Niektórzy producenci dostarczają również pompy z wizualnie atrakcyjnymi osłonami. Mogą być one częściowo podobne do bloków wodnych również wykonanych ze szkła akrylowego i mogą być wzbogacone o diody LED. Niektóre pompy mogą być przykręcane bezpośrednio do zbiornika należącego do tej samej serii produktów. To nie tylko poprawia wygląd systemu, ale także oszczędza miejsce w obudowie. Niektórzy producenci sprzedają takie połączenie pompy i zbiornika już połączonego jako zestaw gotowy do podłączenia.

 

Nowości
Zalman R2 Midi-Tower - Czarna
Zalman R2 Midi-Tower - Czarna
269,99 zł
szt.
Jonsbo MOD3 Big-Tower Showcase Szkło Hartowane - szara
Jonsbo MOD3 Big-Tower Showcase Szkło Hartowane - szara
1 199,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl