Menu
Nowości
Komputer EXS PhotonX
Komputer EXS PhotonX
6 899,99 zł
szt.
Komputer EXS IronHawk
Komputer EXS IronHawk
9 299,99 zł
szt.
Komputer EXS ShadowBlade
Komputer EXS ShadowBlade
7 999,99 zł
szt.
Komputer EXS SpeedForce
Komputer EXS SpeedForce
8 449,99 zł
szt.
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
2 549,99 zł
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
129,99 zł
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
2 799,99 zł
szt.

Zasilacze

  • 2 - 5 dni
  • 2 - 5 dni
Antec  EAG Pro 550W 80Plus Gold Zasilacz - 550 Watt Antec EAG Pro 550W 80Plus Gold Zasilacz - 550 Watt
Producent: Antec
Cena: 375,19 zł
zobacz więcej
BitFenix  Formula 80 Plus Gold  - 450 Watt BitFenix Formula 80 Plus Gold - 450 Watt
Producent: BitFenix
Cena: 310,99 zł
zobacz więcej

Zasilacze PC

Szukasz cichych i wydajnych zasilaczy komputerowych? Na pcforce.pl znajdziesz duży wybór różnorodnych zasilaczy komputerowych wszystkich najlepszych marek i dla każdej platformy, czy to dla graczy PC, overclockera, moddera czy pasywnego dla całkowicie bezgłośnych komputerów PC - zawsze prezentujemy Ci najnowsze zasilacze i najnowsze osiągnięcia produktów w tej dziedzinie.

 

Ciche zasilacze o najwyższej wydajności oszczędzają energię


Ceny energii elektrycznej od lat znamy tylko z jednego - zawsze w górę - a energooszczędny, wydajny sprzęt jest tematem, który coraz częściej wysuwa się na pierwszy plan pod hasłem "Green IT". Przez długi czas zasilacz (PSU) był szarym, wydawałoby się nie do zauważenia pudełkiem w komputerze PC, co w najlepszym przypadku nie przyciągało dalszej uwagi, ale w najgorszym przypadku powodowało, że dużo energii elektrycznej odparowało bezsensownie jak ciepło, powodując tym samym hałas i być może nawet nie zapewniając stabilnej pracy komputera. Wszystko to jednak się zmieniło - tymczasem producenci konkurują o najcichszy, najbardziej wydajny i niezawodny zasilacz, który prawie zastąpił stary wyścig o najwyższą moc w watach - z korzyścią dla słuchu, portfela i wreszcie środowiska.

 

Zasilanie Porady dotyczące zakupu: Który zasilacz PC powinienem kupić?


Zainteresowane strony mogą teraz wybierać pomiędzy szeroką gamą opcji zasilania i wyposażenia zasilaczy. Wariant "szarej skrzynki bez wyposażenia" nadal istnieje - ale prawie tylko i wyłącznie w budżetowych komputerach PC z niższego segmentu cenowego. Zasilacze znanych producentów różnią się od siebie przede wszystkim tym co podamy w poniższych punktach:

Wydajność: Z wyjątkiem specjalnych zasilaczy, gama produktów rozciąga się od około 300 W (dla komputerów biurowych lub serwerów domowych) do klasy średniej o mocy od 500 do 750 W dla typowych konfiguracji do gier do absolutnej mocy wyjściowej wysokiej klasy PCtów o mocy maksymalnej nawet do 2000 W, które są wymagane w systemach wieloprocesorowych bądź Multi GPU w segmencie High End!

Wydajność: znana etykieta "80 Plus", dla zasilaczy o typowej sprawności ponad 80 procent - prawie wszystkie zasilacze spełniają obecnie wymagania dla 80 Plus Bronze (85 procent), wiele z nich spełnia wymagania nawet dla 80 Plus Silver (88 procent), Gold (90 procent), a nawet Platinum (92 procent). Inwestowanie w wysokiej jakości zasilanie w tym momencie oszczędza pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej i chroni środowisko naturalne!

Konstrukcja jedno- lub wieloszynowa: Zasilacz jednoszynowy jest w stanie zapewnić prawie cały prąd na jednej linii 12 V. W przypadku zasilaczy wysokiej klasy może to być 80 amperów, podczas gdy w przypadku próbek wieloszynowych może to być maksymalnie 30 do 40 amperów na szynę 12 Volt. Obwody przeciążeniowe zostały odpowiednio zaprojektowane, tak aby zasilacze wieloszynowe były uważane za szczególnie bezpieczne. Pojedyncza linia 12 V jest zatem popularna przede wszystkim w sektorze high-end, gdzie ekstremalnie podkręcone procesory lub karty graficzne już teraz mogą wyzwalać zabezpieczenie nadprądowe zbyt słabej linii 12 V.

Chłodzenie: Większość zasilaczy posiada wentylator w formacie 120, 135 lub 140 mm, który pracuje stale a jego zakres pracy jest zależny od obciążenia lub temperatury. Niektóre, przede wszystkim bardzo wysokiej jakości zasilacze w zakresie średnich i wysokich mocy, których wysoka sprawność utrzymuje ciepło odpadowe w granicach swoich możliwości, włączają wentylator przy określonym obciążeniu lub temperaturze. Tego typu rozwiązanie nazwyane jest rozwiązaniem (półpasywnym) - Istnieją jednak niektóre z najbardziej wydajnych zasilaczy w klasie do około 500 W, w którch zastosowane chłodzenie jest w pełni pasywne, i nie posiadają na wyposażeniu własnego wentylatora. To sprawia, iż tego typu rozwiązanie jest pierwszym wyborem dla naprawdę cichego komputera PC.

Zarządzanie okablowaniem: Podczas gdy wszystkie kable są na stałe podłączone do niedrogich zasilaczy, wiele modeli średniej i wysokiej klasy jest wyposażonych w możliwość demontażu niektórych niepotrzebnych kabli. Nazywamy takie rozwiązanie (półmodularnym) lub w przypadku możliwości demontażu całego okablowania (w pełni modularnym). Rozwiązanie to pozwala zarządzać okablowaniem w taki sposób, by nie wykorzystane okablowanie nie zabierało niepotrzebnie miejsca w obudowie, a w rezultacie powstaje uporządkowane wnętrze z lepszym przepływem powietrza.

 

/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl