Menu
Nowości
Komputer EXS AZURA - R9 7900X3D/RTX4090
Komputer EXS AZURA - R9 7900X3D/RTX4090
18 199,99 zł
szt.
Alpenföhn Brocken 4 Max CPU-Cooler - 2x 120mm
Alpenföhn Brocken 4 Max CPU-Cooler - 2x 120mm
406,49 zł
Alpenföhn Brocken 4 CPU-cooler - 120mm
Alpenföhn Brocken 4 CPU-cooler - 120mm
318,51 zł
AMD Ryzen 9 7950X3D 5.7 GHz (Raphael) AM5 - box
AMD Ryzen 9 7950X3D 5.7 GHz (Raphael) AM5 - box
3 899,99 zł
AMD Ryzen 9 7900X3D 5.6 GHz (Raphael) AM5 - box
AMD Ryzen 9 7900X3D 5.6 GHz (Raphael) AM5 - box
3 299,99 zł
Corsair Xeneon Flex 45WQHD240 OLED
Corsair Xeneon Flex 45WQHD240 OLED
12 725,30 zł
szt.

Pamięci komputerowe

Pamięć Komputerowa RAM

Każdemu użytkownikowi komputera zależy na tym, aby praca ze sprzętem była jak najbardziej efektywna, a programy nie zacinały się podczas wykonywania standardowych czynności. Nikt nie lubi, kiedy oglądany film zatrzymuje się w najmniej oczekiwanym momencie lub gra nagle spowalnia. Aby tak się nie działo, musimy wybrać odpowiednią kartę graficzną i dobrze dopasowany procesor. Wszystko będzie działać lepiej, gdy do tej dwójki dodamy jeszcze solidną pamięć RAM - to w niej przechowywane są dane i programy, które aktualnie wykorzystujemy. W zależności od tego, ilu aplikacji używamy w tym samym czasie, komputer może mieć większe lub mniejsze problemy z prawidłowym działaniem. Dobre pamięci komputerowe ograniczają albo całkowicie eliminują podobne zdarzenia.

Skąd mieć pewność, że wybierana pamięć będzie rzeczywiście najlepsza? Wszystko zależy od wymagań użytkowników. Osoby korzystające z komputera do podstawowych zadań, powinny kierować się przede wszystkim wielkością pamięci RAM, a nie jej częstotliwością i timingiem. Częstotliwość natomiast powinni wziąć pod uwagę gracze, ponieważ ten czynnik wpływa na wydajność i szybkość wykonywania obliczeń przez procesor. Niezawodność, stabilność pracy oraz energooszczędność – to kryteria, które należy uwzględnić przy wyborze pamięci do serwerów, aby spełniały swoje zadania jak najbardziej wydajnie.

W naszym sklepie znajdziesz różne modele pamięci komputerowej. Bez względu na indywidualne potrzeby i wymagania, z pewnością uda się dobrać najlepszej jakości produkty oraz rozwiązania. Oferujemy osprzęt od różnych producentów, a wśród nich są najsolidniejsze firmy na rynku, takie jak Corsair, G.Skill, Team Group.

Poszukujesz niezawodnej pamięci do swojego komputera? Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji i dokonania wyboru spośród szerokiej gamy dostępnych produktów. W razie wątpliwości lub pytań, zawsze służymy pomocą i radą, aby wybór był jak najbardziej udany! Zapraszamy do naszego sklepu pcforce.pl

Najszybsza pamięć RAM dla komputerów dla graczy z oświetleniem również z oświetleniem RGB

Pamięć operacyjna, znana również jako pamięć główna lub pamięć o dostępie swobodnym (w skrócie RAM), jest niezbędnym elementem każdego systemu komputerowego. W pamięci głównej tymczasowo przechowywane są dane, które są potrzebne komputerowi do wykonywania bieżących operacji obliczeniowych. Ponieważ pamięć RAM - obecnie DDR4 (Double Data Rate) - jest niezwykle szybkim i bardzo szeroko podłączonym rodzajem pamięci, główny procesor komputera (CPU) nie jest niepotrzebnie spowalniany.
W zależności od zadań, jakie ma spełniać komputer, zalecane są różne pojemności pamięci RAM. Podczas gdy w komputerach dla graczy zazwyczaj wystarcza od 8 do 16 GB RAM, w zastosowaniach profesjonalnych wykorzystuje się nawet 64 GB i więcej. Warto zwrócić uwagę na to, ile pamięci RAM obsługuje dany model płyty głównej i ile slotów DIMM jest w ogóle dostępnych. Dzieje się tak, ponieważ moduły DIMM (także: moduły lub listwy) mogą być używane pojedynczo (single channel) lub w sieci (dual/triple/quad channel), przy czym moduły RAM mogą mieć różną ilość pamięci.

RAM - Od niskoprofilowego przez overclocking do diod LED RGB

Warianty pamięci RAM są bardzo zróżnicowane, np. notebooki i laptopy wymagają modułów w bardziej kompaktowym formacie SO-DIMM, a nawet w obszarze kart graficznych pixel bolidy są fabrycznie wyposażone w przeważnie pamięć graficzną GDDR5 (video RAM/VRAM). W sektorze komputerów stacjonarnych szczególnie ważne są następujące kryteria:

  • Taktowanie: Im wyższe taktowanie pamięci, tym jest ona szybsza. 2. 133 i 2400 MHz szybkie DDR4 RAM można uznać za dobry standard, RAM o częstotliwościach 3200 MHz i więcej już cieszy serca overclockerów i entuzjastów.
  • Latencje: Ogólnie rzecz biorąc, im niższe latencje, tym lepiej. O ile CL15 i CL16 nie są już niczym szczególnym, o tyle CL14 lub niższe można uznać za bardzo szybkie.
  • Napięcie: Nikt nie lubi niepotrzebnie zwiększać zużycia energii przez swój komputer, zwłaszcza że większe napięcie oznacza również więcej ciepła w obudowie. Pamięć RAM DDR4 standardowo pracuje z napięciem roboczym 1,35 V, natomiast pamięć RAM podkręcona zasilana jest napięciem do 1,4 V.
  • Diody LED RGB: W komputerach do gier często montuje się pamięci RAM DDR4 wyposażone w diody LED RGB, których podświetlenie można zsynchronizować z pozostałymi komponentami i obudową.
  • Inne cechy szczególne: W systemach, w których liczy się przestrzeń, zaleca się stosowanie bardzo płaskich pamięci niskoprofilowych. Dodatkowo istnieją moduły RAM z różnie ukształtowanymi i różnokolorowymi radiatorami ciepła.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl