Menu

Pamięci komputerowe

Pamięć Komputerowa RAM

Każdemu użytkownikowi komputera zależy na tym, aby praca ze sprzętem była jak najbardziej efektywna, a programy nie zacinały się podczas wykonywania standardowych czynności. Nikt nie lubi, kiedy oglądany film zatrzymuje się w najmniej oczekiwanym momencie lub gra nagle spowalnia. Aby tak się nie działo, musimy wybrać odpowiednią kartę graficzną i dobrze dopasowany procesor. Wszystko będzie działać lepiej, gdy do tej dwójki dodamy jeszcze solidną pamięć RAM - to w niej przechowywane są dane i programy, które aktualnie wykorzystujemy. W zależności od tego, ilu aplikacji używamy w tym samym czasie, komputer może mieć większe lub mniejsze problemy z prawidłowym działaniem. Dobre pamięci komputerowe ograniczają albo całkowicie eliminują podobne zdarzenia.

Skąd mieć pewność, że wybierana pamięć będzie rzeczywiście najlepsza? Wszystko zależy od wymagań użytkowników. Osoby korzystające z komputera do podstawowych zadań, powinny kierować się przede wszystkim wielkością pamięci RAM, a nie jej częstotliwością i timingiem. Częstotliwość natomiast powinni wziąć pod uwagę gracze, ponieważ ten czynnik wpływa na wydajność i szybkość wykonywania obliczeń przez procesor. Niezawodność, stabilność pracy oraz energooszczędność – to kryteria, które należy uwzględnić przy wyborze pamięci do serwerów, aby spełniały swoje zadania jak najbardziej wydajnie.

W naszym sklepie znajdziesz różne modele pamięci komputerowej. Bez względu na indywidualne potrzeby i wymagania, z pewnością uda się dobrać najlepszej jakości produkty oraz rozwiązania. Oferujemy osprzęt od różnych producentów, a wśród nich są najsolidniejsze firmy na rynku, takie jak Corsair, G.Skill, Team Group.

Poszukujesz niezawodnej pamięci do swojego komputera? Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji i dokonania wyboru spośród szerokiej gamy dostępnych produktów. W razie wątpliwości lub pytań, zawsze służymy pomocą i radą, aby wybór był jak najbardziej udany! Zapraszamy do naszego sklepu pcforce.pl

Najszybsza pamięć RAM dla komputerów dla graczy z oświetleniem również z oświetleniem RGB

Pamięć operacyjna, znana również jako pamięć główna lub pamięć o dostępie swobodnym (w skrócie RAM), jest niezbędnym elementem każdego systemu komputerowego. W pamięci głównej tymczasowo przechowywane są dane, które są potrzebne komputerowi do wykonywania bieżących operacji obliczeniowych. Ponieważ pamięć RAM - obecnie DDR4 (Double Data Rate) - jest niezwykle szybkim i bardzo szeroko podłączonym rodzajem pamięci, główny procesor komputera (CPU) nie jest niepotrzebnie spowalniany.
W zależności od zadań, jakie ma spełniać komputer, zalecane są różne pojemności pamięci RAM. Podczas gdy w komputerach dla graczy zazwyczaj wystarcza od 8 do 16 GB RAM, w zastosowaniach profesjonalnych wykorzystuje się nawet 64 GB i więcej. Warto zwrócić uwagę na to, ile pamięci RAM obsługuje dany model płyty głównej i ile slotów DIMM jest w ogóle dostępnych. Dzieje się tak, ponieważ moduły DIMM (także: moduły lub listwy) mogą być używane pojedynczo (single channel) lub w sieci (dual/triple/quad channel), przy czym moduły RAM mogą mieć różną ilość pamięci.

RAM - Od niskoprofilowego przez overclocking do diod LED RGB

Warianty pamięci RAM są bardzo zróżnicowane, np. notebooki i laptopy wymagają modułów w bardziej kompaktowym formacie SO-DIMM, a nawet w obszarze kart graficznych pixel bolidy są fabrycznie wyposażone w przeważnie pamięć graficzną GDDR5 (video RAM/VRAM). W sektorze komputerów stacjonarnych szczególnie ważne są następujące kryteria:

  • Taktowanie: Im wyższe taktowanie pamięci, tym jest ona szybsza. 2. 133 i 2400 MHz szybkie DDR4 RAM można uznać za dobry standard, RAM o częstotliwościach 3200 MHz i więcej już cieszy serca overclockerów i entuzjastów.
  • Latencje: Ogólnie rzecz biorąc, im niższe latencje, tym lepiej. O ile CL15 i CL16 nie są już niczym szczególnym, o tyle CL14 lub niższe można uznać za bardzo szybkie.
  • Napięcie: Nikt nie lubi niepotrzebnie zwiększać zużycia energii przez swój komputer, zwłaszcza że większe napięcie oznacza również więcej ciepła w obudowie. Pamięć RAM DDR4 standardowo pracuje z napięciem roboczym 1,35 V, natomiast pamięć RAM podkręcona zasilana jest napięciem do 1,4 V.
  • Diody LED RGB: W komputerach do gier często montuje się pamięci RAM DDR4 wyposażone w diody LED RGB, których podświetlenie można zsynchronizować z pozostałymi komponentami i obudową.
  • Inne cechy szczególne: W systemach, w których liczy się przestrzeń, zaleca się stosowanie bardzo płaskich pamięci niskoprofilowych. Dodatkowo istnieją moduły RAM z różnie ukształtowanymi i różnokolorowymi radiatorami ciepła.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl