Menu
Nowości
Komputer EXS - CHROMA
Komputer EXS - CHROMA
20 299,99 zł
szt.
HTC Vive HTC Focus 3 - Business Edition
HTC Vive HTC Focus 3 - Business Edition
6 999,99 zł
szt.
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4070 Ti Trinity 12GB GDDR6X
ZOTAC Gaming GeForce RTX 4070 Ti Trinity 12GB GDDR6X
5 199,99 zł

Systemy Operacyjne (box,OEM)

Corel Parallels Desktop 17 Pro Retial Box 1yr EU Corel Parallels Desktop 17 Pro Retial Box 1yr EU
Producent: Corel
Cena: 371,99 zł
zobacz więcej
Corel Parallels Desktop 17 Retail 1 rok  ACAD EU Corel Parallels Desktop 17 Retail 1 rok ACAD EU
Producent: Corel
Cena: 158,99 zł
zobacz więcej
Corel Parallels Desktop 17 Retail Box 1yr EU Corel Parallels Desktop 17 Retail Box 1yr EU
Producent: Corel
Cena: 267,99 zł
zobacz więcej

Oprogramowanie

Oprogramowanie ("software") odnosi się do form danych cyfrowych komputera i jest ogólnie uważane za odpowiednik "sprzętu komputerowego". To angielskie słowo pierwotnie odnosiło się do sprzętu (hardware), a obecnie oznacza fizyczne komponenty komputera. Termin "oprogramowanie" odnosi się do wszystkich niematerialnych dóbr zaprojektowanych przez programistów dla szerokiej gamy zastosowań.

Systemy operacyjne i pakiet Office

Co dobrego jest w szybkim komputerze z pustym dyskiem twardym lub SSD? Aby sprzęt mógł być w ogóle używany, elementarne znaczenie ma oczywiście odpowiednie oprogramowanie:

Nie można uruchomić komputer bez systemu operacyjnego (OS). Jest to podstawowy program użytkowy do centralnego sterowania wszystkimi komponentami. Najbardziej znanym i odnoszącym się do największe sukcesy system operacyjny dla komputerów PC od lat 80. jest Microsoft Windows. Linux osiągnął również wysoki poziom świadomości dzięki niezliczonym dystrybucjom.
Pakiet Microsoft Office to rozbudowany pakiet oprogramowania składający się z się z wielu aplikacji dla biura, szkoły czy uczelni. Kompilacja oprogramowania obejmuje m. in. edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, prezentacje i programy bazodanowe, a także oprogramowanie do umawiania spotkań, adresowanie i poczty e-mail oraz charakteryzuje się łatwością obsługi.
Inne produkty oprogramowania obejmują aplikacje graficzne, wideo, przetwarzanie dźwięku, oprogramowanie do nauki języków i uczenia się się lub oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i oprogramowanie antywirusowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl