Menu
Nowości
Noctua NH-D9 TR5-SP6 CPU-Cooler - 90 mm
Noctua NH-D9 TR5-SP6 CPU-Cooler - 90 mm
629,99 zł
szt.

Karty Dźwiękowe

  • 2-7 dni
EVGA NU Audio 5.1 Karta dźwiękowa PCI-E x1 EVGA NU Audio 5.1 Karta dźwiękowa PCI-E x1
Producent: EVGA
Cena: 1 275,01 zł
zobacz więcej
EVGA NU Audio Pro 7.1 Soundkarte PCI-E x1 EVGA NU Audio Pro 7.1 Soundkarte PCI-E x1
Producent: EVGA
Cena: 1 803,03 zł
zobacz więcej
  • 2-7 dni

Karty dźwiękowe dla optymalnego dźwięku

Jeśli chcesz cieszyć się dobrym dźwiękiem na komputerze PC, nie będzie trzeba długo czekać z wbudowanym układem audio i nieuchronnie trzeba będzie w pewnym momencie odejść od zintegrowanego układu karty dźwiękowej. Szczególnie w przypadku gier komputerowych zakup karty dźwiękowej ma sens, ponieważ dźwięk jest obliczany w czasie rzeczywistym. Karty dźwiękowe nadają się do tego celu ze względu na znacznie wyższą częstotliwość próbkowania niż wbudowane chipy audio. Częstotliwość próbkowania wyrażona jest w kHz i przedstawia jednostkę miary używaną do pomiaru częstotliwości, z jaką karta dźwiękowa w ciągu sekundy zbiera informacje cyfrowe i oblicza je w tonach.

Ponadto ważna jest również wysoka rozdzielczość karty dźwiękowej, wynosząca co najmniej 24 bity. Tak zwany stosunek sygnału do szumu powinien wynosić znacznie powyżej 100 decybeli, najlepiej nawet powyżej 120. Ponadto, pasmo przenoszenia idealnie mieści się w zakresie częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz. Oba czynniki są ważne, aby dźwięk mógł być odtwarzany krystalicznie czysty i niezmieniony.

Karty dźwiękowe dla najlepszego dźwięku przestrzennego

Jeśli chcesz uzyskać dźwięk przestrzenny, należy zwrócić uwagę na standardy takie jak Dolby Surround, Dolby Digital, DTS lub THX. Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość, każdy kanał powinien mieć własne gniazdo audio. Są to zwykle złącza jack 3,5 mm i są one podłączane bezpośrednio do głośników. Ponadto, pozłacane złącza i ekranowanie karty dźwiękowej są preferowane w celu uniknięcia źródeł zakłóceń i promieniowania drgań z obudowy lub słabej transmisji, co może powodować irytujące pękanie i hałas.

Przy zakupie karty dźwiękowej, na co należy zwrócić uwagę:

Połączenie: Karta dźwiękowa może być podłączona przez PCI, PCI-Express lub zewnętrznie przez USB

Funkcje: DirectX 11. 2, Xaudio2, OpenAL, EAX są wymagane dla niektórych gier

Połączenia: W zależności od przeznaczenia karta dźwiękowa powinna być wyposażona w złącza jack, cinch, S/P-DIF lub MIDI.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl