Menu
Nowości
Komputer EXS PhotonX
Komputer EXS PhotonX
6 899,99 zł
szt.
Komputer EXS IronHawk
Komputer EXS IronHawk
9 299,99 zł
szt.
Komputer EXS ShadowBlade
Komputer EXS ShadowBlade
7 999,99 zł
szt.
Komputer EXS SpeedForce
Komputer EXS SpeedForce
8 449,99 zł
szt.
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
2 549,99 zł
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
129,99 zł
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
2 799,99 zł
szt.
Alphacool ES Orbiter 360TS
Alphacool ES Orbiter 360TS
2 559,99 zł
szt.

Fotele dla graczy

MWE Lab Emperor XT Fotel Gamingowy - biały MWE Lab Emperor XT Fotel Gamingowy - biały
Producent: MWE Lab
Cena: 33 095,43 zł
zobacz więcej
MWE Lab Emperor XT Fotel Gamingowy- czarny MWE Lab Emperor XT Fotel Gamingowy- czarny
Producent: MWE Lab
Cena: 33 095,43 zł
zobacz więcej
Corsair Fotel dla graczy T3 Rush Corsair Fotel dla graczy T3 Rush
Producent: Corsair
Cena: 1 375,99 zł
zobacz więcej
Corsair Fotel gamingowy T3 Rush Charcoal Corsair Fotel gamingowy T3 Rush Charcoal
Producent: Corsair
Cena: 1 464,99 zł
zobacz więcej
MSI Fotel gamingowy MAG CH120 MSI Fotel gamingowy MAG CH120
Producent: MSI
Cena: 1 008,99 zł
zobacz więcej
MSI Fotel gamingowy MAG CH120 X MSI Fotel gamingowy MAG CH120 X
Producent: MSI
Cena: 1 008,99 zł
zobacz więcej
Next Level Racing Kokpit NLR GT-Lite Next Level Racing Kokpit NLR GT-Lite
Cena: 1 146,99 zł
zobacz więcej

Fotele dla Graczy

 

Każdy, kto siedzi przed komputerem od dłuższego czasu, czy grając, czy podczas pracy, potrzebuje odpowiedniego stanowiska! Ale na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla graczy? Dzięki temu przewodnikowi po fotelach dla graczy, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie fotel. Nasz przewodnik po fotelach dla graczy zawiera wskazówki dotyczące ergonomii, wzornictwa i wyglądu, a także materiału, z którego wykonane jest fotel dla graczy. Dopełnimy to wszystko kilkoma wskazówkami, jak dobrać odpowiedni fotel dla siebie.

O czym należy pamiętać przy zakupie fotela dla graczy?


Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie fotela dla graczy? Ogólnie rzecz biorąc, przed zakupem fotela dla graczy należy zastanowić się nad kilkoma podstawowymi pytaniami i mieć świadomość, że istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu krzesła, na przykład:

-odgrywa ono dużą rolę, jak długo będziesz na nim siedział w ciągu dnia. Im dłużej siedzisz na krześle, tym ważniejsza jest ergonomia i trwałe materiały.

-innym czynnikiem jest rozmiar twojego własnego ciała. Aby móc ergonomicznie siedzieć, fotel dla graczy musi mieć możliwość odpowiedniej regulacji. Niektóre fotele są wyposażone w gazowe sprężyny dociskowe, które podlegają ograniczeniom wagowym.

-jeżeli dwie osoby korzystają ze wspólnego fotela dla graczy, powinno ono być regulowane do odpowiednich ustawień obu użytkowników. Decydującym czynnikiem w poszukiwaniu właściwego fotela dla graczy jest również budżet, czyli ile pieniędzy można lub chce się wydać na fotel.

Fotel dla graczy i ergonomia

Specyfikacje producenta dotyczące wymiarów odpowiedniego fotela dla graczy pomagają w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania. Idealnie byłoby, gdybyś już na pierwszy rzut oka zobaczył wszystkie istotne informacje i sprawdził, czy fotel jest dla Ciebie odpowiedni, czy też nie. Szczególnie ważna jest tu informacja o wysokości i głębokości siedziska, ale ważna jest również szerokość oparcia. Jeśli fotel dla graczy posiada boczne podparcia na oparciu, należy je również wziąć pod uwagę.

5 zasad ergonomicznego siedzenia

Kupując fotel dla graczy, należy zapewnić przestrzeganie następujących 5 zasad ergonomicznego siedzenia:

-ręce i nogi powinny znajdować się pod kątem prostym! Wysokość siedziska musi być prawidłowo ustawiona, a wysokość stołu wyregulowana!

-wysokość krzesła należy wyregulować, tak aby uda i podudzia mogły tworzyć kąt prosty. Siedzenie na przedniej krawędzi siedzenia z pochyłymi udami nie jest stabilne, a mniejsze kąty, gdy kolana są mocno zgięte, prowadzą do słabego krążenia w nogach. Stopy powinny być w stanie opierać się całkowicie na podłodze.
Wysokość stołu należy również wyregulować, aby górne i dolne ramiona mogły tworzyć kąt prosty, a ramiona mogły swobodnie spoczywać na stole lub na klawiaturze.
Fotele dla graczy powinny być w pełni wykorzystane!

-zarówno siedlisko, jak i oparcie fotela roboczego powinny być wyprofilowane tak, aby pasowały do ciała, a siedzenie powinno być w pełni wykorzystane. Powinien także wspierać dwie trzecie uda.
Oparcie powinno podpierać plecy w dolnej i środkowej części, a wypukłość odcinka lędźwiowego, krzywizna oparcia, musi być dostosowana do indywidualnych wymiarów ciała, tak aby kręgosłup był podtrzymywany przez obszar lędźwiowy.
Użyj oparcia i usiądź prosto!

-aby mięśnie i obszar międzykręgowy był równomiernie obciążony, miednica powinna być lekko pochylona do przodu podczas siedzenia. Ta wyprostowana pozycja siedząca oznacza, że obszar brzucha jest wolny i bez nacisku, a krążenie w nogach nie jest utrudnione. Długo należy unikać pochylania się do przodu z zaokrąglonym tyłem i dozwolone są krótkie zmiany postawy.
Ruch i dynamiczne siedzenie!

-dynamiczne siedzenie zapobiega jednostronnym obciążeniom kręgosłupa i poprawia przepływ krwi do mięśni i obszarów międzykręgowych. W przypadku dynamicznego siedzenia pozycja siedzenia zmienia się kilkakrotnie, tak że czasami pochylasz się do przodu, czasem wyprostowujesz, a czasem odchylasz się. Wiele foteli wspiera dynamiczne siedzenia, przesuwając jednocześnie oparcie i wspierając je. Dynamiczne siedzenie zapobiega jednostronnym obciążeniom kręgosłupa, poprawia się przepływ krwi do mięśni i obszarów międzykręgowych.
Używaj podłokietników, podnóżków i podparcia dłoni!

Ręce swobodnie trzymane na klawiaturze muszą być trzymane przez mięśnie i obciążane w okolicy ramion. Aby temu zapobiec, ramiona powinny móc swobodnie spoczywać na podłokietnikach lub stole, a podparcie dłoni przed klawiaturą ma również funkcję odciążającą obszar ramion i szyi podczas pisania.
Podnóżki odciążają mięśnie nóg oraz plecy i mogą zrekompensować różnicę wysokości w stosunku do podłogi dla niższych osób. Idealnie, podnóżki nie są konieczne, dopóki stół ma regulowaną wysokość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl