Menu
Nowości
Komputer EXS PhotonX
Komputer EXS PhotonX
6 899,99 zł
szt.
Komputer EXS IronHawk
Komputer EXS IronHawk
9 299,99 zł
szt.
Komputer EXS ShadowBlade
Komputer EXS ShadowBlade
7 999,99 zł
szt.
Komputer EXS SpeedForce
Komputer EXS SpeedForce
8 449,99 zł
szt.
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
Gigabyte Aorus GeForce RTX 4060 Ti Elite 8GB GDDR6
2 549,99 zł
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
Lian Li UNI FAN P28 Wentylator - 120mm - czarny
129,99 zł
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
Lian Li V3000 Plus Big-Tower - biała
2 799,99 zł
szt.
Alphacool ES Orbiter 360TS
Alphacool ES Orbiter 360TS
2 559,99 zł
szt.

Obudowy wyciszone

Wyciszone obudowy PC

Hałas jest uciążliwym efektem ubocznym, który powstaje nie tylko na lotnisku z powodu startujących samolotów i w ruchu drogowym z powodu przejeżdżających ciężarówek. Dlatego wiele osób dba o zapewnienie sobie ciszy i spokoju, aby móc się zrelaksować, zwłaszcza we własnych czterech ścianach. Niestety, w wielu przypadkach również komputer PC sprzeciwia się tym wysiłkom i podczas pracy denerwuje wysokim poziomem hałasu. Rozwiązaniem jest zastosowanie mat izolacyjnych, podobnych do tych używanych w pracowniach. Sklep pcforce.pl oferuje prawie każdą obudowę w wersji z zainstalowanymi matami izolacyjnymi, dzięki czemu wystarczy zainstalować sprzęt w obudowie wyciszonej i cieszyć się cichą pracą komputera.

Efekt mat w izolowanych obudowach: Upragniona Cisza

Maty izolacyjne redukują hałas na dwa sposoby. Po pierwsze, miękki materiał absorbuje drgania przenoszone przez powietrze. Jednocześnie maty redukują drgania przenoszone przez samą obudowę, głównie ze względu na swój ciężar własny. Te dwa czynniki razem wzięte sprawiają, że zewnętrzna część obudowy prawie nie drga. W ten sposób osoby szukający sprzętu wyciszonego mogą znaleźć swoją ulubioną wyciszoną obudowę - czy to tower czy cube - w oferowanym wariancie wyciszenia przez sklep pcforce.pl

Fabrycznie izolowane obudowy

Jednakże kategoria ta obejmuje również obudowy, które mają fabrycznie zainstalowaną izolację. Ich zakres i jakość jest różna w zależności od producenta i obudowy. Ogólnie rzecz biorąc, wyciszone obudowy można znaleźć we wszystkich rozmiarach, od dużych do obudów mini-ITX.

Podczas izolowania obudowy należy zawsze brać pod uwagę, że zbyt duża lub niewłaściwie zastosowana izolacja może negatywnie wpłynąć na wydajność sprzętową systemu. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy wentylacja zakłóca przepływ powietrza, a tym samym wydajność chłodzenia.

Jeśli chcesz doposażyć swoją obudowę w izolację, aby zmniejszyć poziom hałasu, w naszej kategorii modding znajdziesz duży wybór mat izolacyjnych. Od kompletnych zestawów do konkretnych obudów po uniwersalne maty izolacyjne do wnęk na napędy lub gniazda wentylatorów - wszystko jest w ofercie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl