Menu
Nowości
AMD Ryzen 7 8700F 5,0 GHz (Phoenix ) AM5 - Box
AMD Ryzen 7 8700F 5,0 GHz (Phoenix ) AM5 - Box
1 299,99 zł
AMD Ryzen 5 8400F 4,7 GHz (Phoenix ) AM5 - box
AMD Ryzen 5 8400F 4,7 GHz (Phoenix ) AM5 - box
879,99 zł
Komputer Gamingowy EXS BladeMaster
Komputer Gamingowy EXS BladeMaster
19 999,99 zł
szt.
Komputer Gamingowy EXS NovaGaming
Komputer Gamingowy EXS NovaGaming
11 999,99 zł
szt.
Stealkey Customs SK-UNI 80 D5 - Acryl
Stealkey Customs SK-UNI 80 D5 - Acryl
979,99 zł
szt.

Obudowy wyciszone

Jonsbo QT01 Midi-Tower - czarny Jonsbo QT01 Midi-Tower - czarny
Producent: Jonsbo
Cena: 439,06 zł
zobacz więcej
Kolink Tranquility Midi-Tower - czarna izolowana Kolink Tranquility Midi-Tower - czarna izolowana
Producent: Kolink
Cena: 285,55 zł
zobacz więcej

Wyciszone obudowy PC

Hałas jest uciążliwym efektem ubocznym, który powstaje nie tylko na lotnisku z powodu startujących samolotów i w ruchu drogowym z powodu przejeżdżających ciężarówek. Dlatego wiele osób dba o zapewnienie sobie ciszy i spokoju, aby móc się zrelaksować, zwłaszcza we własnych czterech ścianach. Niestety, w wielu przypadkach również komputer PC sprzeciwia się tym wysiłkom i podczas pracy denerwuje wysokim poziomem hałasu. Rozwiązaniem jest zastosowanie mat izolacyjnych, podobnych do tych używanych w pracowniach. Sklep pcforce.pl oferuje prawie każdą obudowę w wersji z zainstalowanymi matami izolacyjnymi, dzięki czemu wystarczy zainstalować sprzęt w obudowie wyciszonej i cieszyć się cichą pracą komputera.

Efekt mat w izolowanych obudowach: Upragniona Cisza

Maty izolacyjne redukują hałas na dwa sposoby. Po pierwsze, miękki materiał absorbuje drgania przenoszone przez powietrze. Jednocześnie maty redukują drgania przenoszone przez samą obudowę, głównie ze względu na swój ciężar własny. Te dwa czynniki razem wzięte sprawiają, że zewnętrzna część obudowy prawie nie drga. W ten sposób osoby szukający sprzętu wyciszonego mogą znaleźć swoją ulubioną wyciszoną obudowę - czy to tower czy cube - w oferowanym wariancie wyciszenia przez sklep pcforce.pl

Fabrycznie izolowane obudowy

Jednakże kategoria ta obejmuje również obudowy, które mają fabrycznie zainstalowaną izolację. Ich zakres i jakość jest różna w zależności od producenta i obudowy. Ogólnie rzecz biorąc, wyciszone obudowy można znaleźć we wszystkich rozmiarach, od dużych do obudów mini-ITX.

Podczas izolowania obudowy należy zawsze brać pod uwagę, że zbyt duża lub niewłaściwie zastosowana izolacja może negatywnie wpłynąć na wydajność sprzętową systemu. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy wentylacja zakłóca przepływ powietrza, a tym samym wydajność chłodzenia.

Jeśli chcesz doposażyć swoją obudowę w izolację, aby zmniejszyć poziom hałasu, w naszej kategorii modding znajdziesz duży wybór mat izolacyjnych. Od kompletnych zestawów do konkretnych obudów po uniwersalne maty izolacyjne do wnęk na napędy lub gniazda wentylatorów - wszystko jest w ofercie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl