Menu

Chłodzenie wodne - zestawy wewnętrzne

  • 2 - 5 dni


Chłodzenie wodne AiO


Chłodnice wodne All-in-one łączą w sobie najlepsze aspekty chłodzenia powietrzem i wodne, tworząc pomysłowe rozwiązanie chłodzenia procesora (CPU). Łatwe do zainstalowania jak chłodzenie powietrzem, ale obdarzone dobrą wydajnością chłodzenie wodne, all-in-one są bardzo popularnym rozwiązaniem chłodzenia dla komputerów dla graczy. Chłodzenie wodne AiO pracują w obiegu zamkniętym (Closed Liquid Loop) i są czasami nazywane również chłodnicami CLC. Zazwyczaj AiO są używane do chłodzenia procesorów, ale niektórzy producenci oferują również zestawy adapterów, które mogą być używane do chłodzenia karty graficznej (GPU) z systemem chłodzenia wodnego AiO.

Wydajność chłodnicza systemu chłodzenia wodą typu "AIO" zależy przede wszystkim od wielkości chłodnicy. Oto krótki przegląd najpopularniejszych rozmiarów:

360 mm: Chłodnice wodne AiO z chłodnicą 360 mm są szczególnie wydajne i mogą dobrze chłodzić podkręcone procesory. Wiele obudów oferuje wystarczająco dużo miejsca na taki system chłodzenia, ale należy dokładnie sprawdzić, czy w obudowie jest miejsce na na tego typu rozwiązanie.

280 mm: Nawet w przypadku chłodnic typu all-in-one z chłodnicą 360 mm, zaleca się umieszczenie w obudowie chłodnicy o szerokości 140 mm. Wydajność chłodnicza jest nieco niższa od chłodnicy 360 mm, ponieważ chłodnica 280 jest trochę szersza.

240 mm: Ten rozmiar chłodnicy pasuje w każdym przypadku, a nawet niektóre obudowy Mini-ITX mają miejsce na chłodnicę AiO z chłodnicą 240 mm. Wydajność chłodzenia jest dobra, dzięki czemu możliwe są jeszcze dłuższe sesje gry w lecie.

120 mm: Nie ma prawie żadnej obudowy, która nie pasuje do systemu chłodzenia wodnego AiO z chłodnicą 120 mm. Ze względu na stosunkowo mały rozmiar chłodnicy, chłodnice procesora są szczególnie dedykowane dla procesorów z segmentu podstawowego i średniego.

Wskazówki dotyczące instalacji systemów chłodzenia wodnego AiO

W porównaniu z niestandardowym systemem chłodzenia wodnego, instalacja systemu chłodzenia wodnego AiO jest bardzo prosta. Podobnie jak w przypadku normalnego chłodzenia powietrzem, chłodnica procesora jest montowana jako pierwsza. Większość AiO jest już pokryta pastą termiczną i może być montowana bezpośrednio. Należy jednak upewnić się, że wszystkie plastikowe osłony, które mogą się tam znajdować, zostały usunięte z płyty podstawowej. Podobnie jak w przypadku chłodzenia powietrzem, producenci oferują różne sposoby montażu chłodnicy procesora All-in-One z chłodzeniem wodnym, a instrukcja montażu jest dołączona do produktu. Podobnie jak w przypadku chłodnic wieżowych, montaż poza obudową może być łatwiejszy. W przypadku wyboru tej metody, chłodnica i wentylatory mogą być instalowane przed lub za chłodnicą.

Wentylatory mogą być montowane w układzie "push" lub "pull". Pociągnięcie oznacza, że wentylatory są montowane tak, aby zasysały powietrze przez chłodnicę. Wentylatory Push są montowane w taki sposób, że powietrze wydmuchiwane jest przez żeberka chłodnicy. Jeżeli chłodnica jest zamontowana z przodu obudowy i powietrze jest zasysane z zewnątrz, wentylatory mogą być montowane pomiędzy obudową a chłodnicą (wypychanie) lub z boku chłodnicy zwróconego do obudowy (zasysanie).

 

 

 

Nowości
Scythe Mugen 5 Black Edition - 120mm
Scythe Mugen 5 Black Edition - 120mm
279,99 zł
szt.
Streacom DB1 Obudowa Mini-ITX - czarna
Streacom DB1 Obudowa Mini-ITX - czarna
499,99 zł
szt.
Streacom DB1 Obudowa Mini-ITX - srebrna
Streacom DB1 Obudowa Mini-ITX - srebrna
499,99 zł
szt.
Zalman Z3 Iceberg Midi-Tower - Biała
Zalman Z3 Iceberg Midi-Tower - Biała
313,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl