Lian Li V3000 Plus Big-Tower - czarna

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2 - 5 dni
Cena: 2 649,64 zł 2649.64
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: Lian Li
Kod produktu: GELI-917

Opis

Informacje o produkcie - Lian Li V3000 Plus Big Tower - czarny

 • Pełna obudowa typu tower z trybami instalacji: standardowy, obrotowy i system podwójny
 • Obsługuje płyty główne do formatów E-ATX i EEB
 • Miejsce na maksymalnie 16 wentylatorów i trzy chłodnice
 • Miejsce na karty graficzne o długości do 589 mm
 • Przedni panel I/O obsługuje systemy pojedyncze i podwójne
 • Możliwa instalacja do 16 nośników danych
 • Panele boczne ze szkła hartowanego z zawiasami

Lian Li V3000 Plus dla entuzjastów gier

Lian Li V3000 Plus to innowacyjna, wysoce konfigurowalna obudowa typu full-tower, która oferuje trzy różne tryby pracy: Standard, Rotated i Dual System. Dzięki jego przestronnemu wnętrzu można zbudować imponujący komputer do gier wyposażony w nowoczesny sprzęt, taki jak płyty główne E-ATX i EEB lub karty graficzne o długości do 589 mm.

Dzięki eleganckim panelom siatkowym, możliwości zamontowania do szesnastu wentylatorów i wielu uchwytów na chłodnice, Twój komputer do gier zawsze pozostanie optymalnie chłodzony. Ponadto, dzięki teksturowanemu czarnemu wykończeniu, panelowi z przyciemnianego szkła hartowanego i subtelnemu oświetleniu ARGB z projekcją logo Lian Li, ta obudowa będzie ikonicznym dodatkiem do Twojej konfiguracji gier.

Duża modułowość z trzema sposobami montażu


Lian Li V3000 Plus Full-Tower oferuje trzy różne tryby konfiguracji komputera do gier. Tryby te nazywają się Standard, Rotated i Dual-System, a każdy z nich oferuje wyrafinowane sposoby aranżacji sprzętu dla różnych potrzeb. Dodatkowo cała obudowa wyposażona jest w inteligentne prowadzenie kabli, które wspiera każdą z tych konfiguracji. Gumowe przelotki prowadzą kable do przodu, a paski na rzepy utrzymują wszystko na miejscu.

Układ standardowy


Tryb standardowy wykorzystuje tradycyjny układ, z płytą główną zamontowaną po lewej stronie i kartą graficzną nad pokrywą PSU. W tym układzie panel I/O płyty głównej skierowany jest na tył obudowy, co pozwala na zastosowanie większych komponentów, takich jak płyty główne E-ATX czy rozłożyste karty graficzne. Możesz również zainstalować pełną niestandardową pętlę z pompą wodną D5 i zbiornikiem wyrównawczym, do czterech chłodnic i do szesnastu wentylatorów.

Obrócony układ


W trybie obróconym taca płyty głównej jest obrócona o 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dzięki temu panel I/O płyty głównej zostanie przeniesiony do komory zasilacza, a złącza będą dostępne przez gumowe przelotki. W tej orientacji karta graficzna jest umieszczona poprzez opcjonalny kabel riser dla optymalnego chłodzenia i znajduje się w bezpośrednim strumieniu powietrza wentylatorów. Dzięki prześwitowi 358 mm, w tym układzie można stosować również pełnowymiarowe procesory graficzne. Aby stworzyć jeszcze więcej miejsca, zasilacz został przesunięty do tyłu.

System podwójny


Na koniec można ustawić Lian Li V3000 Plus w trybie dual system. Dzięki temu można zainstalować dwa systemy w jednej obudowie. Podstawowa płyta główna została przesunięta na wyższą pozycję, aby móc zainstalować pod nią w komorze PSU drugą płytę główną mini-ITX. Aby pomieścić ten drugi system, V3000 Plus posiada dedykowane elementy sterujące na panelu I/O z przodu obudowy. W komorze PSU jest również miejsce na dwa zasilacze, standardowy ATX PSU i SFX lub SFX-L PSU, które są następnie układane jeden na drugim.

Uwaga: Do instalacji karty graficznej w trybie obrotowym i dwusystemowym wymagane są opcjonalne kable riser.

Dobra wentylacja dzięki siatce


Dzięki szerokiemu wsparciu dla sprzętu chłodzącego i funkcji termicznych, Lian Li V3000 Plus utrzymuje potężne komponenty w chłodzie i pracuje z najwyższą wydajnością. Z przodu i na górze znajdują się panele z siatki, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i wentylację. Aby dodatkowo poprawić cyrkulację powietrza, w zależności od wybranego trybu można zainstalować do szesnastu indywidualnych wentylatorów.

Dużo miejsca dla wentylatorów 


W trybie standardowym można zainstalować na przykład do czterech wentylatorów 120 mm lub trzech 140 mm z przodu, na górze i w komorze zasilacza. Trzy kolejne wentylatory obu rozmiarów można zainstalować na pokrywie PSU oraz jeden wentylator 120 mm lub 140 mm z tyłu. W trybach Rotated lub Dual System liczba wentylatorów w komorze PSU i z tyłu jest zmniejszona, aby dostosować się do różnych układów.

...i ogromne chłodnice


Jeśli preferujesz chłodzenie wodne, masz kilka możliwości instalacji chłodnic we wszystkich trzech konfiguracjach. Każdy tryb może obsługiwać do czterech chłodnic, w zależności od zainstalowanego sprzętu. Na górze i z przodu znajdują się uchwyty dla chłodnic 480mm lub 420mm, niezależnie od wybranego trybu.

...w każdym trybie


Komora PSU może pomieścić radiator tej samej wielkości, ale w trybie dwusystemowym jest to możliwe tylko wtedy, gdy drugi system nie korzysta z GPU. Czwarty radiator może mieć wymiary do 360 mm i 420 mm odpowiednio w trybie Standard i Rotated i może być zamontowany na pokrywie PSU i na tylnym panelu. W trybie Dual System z przodu pokrywy PSU jest miejsce na chłodnicę 240 mm lub 280 mm.

Miejsce na zbiornik wyrównawczy i pompy

 


Ponadto, kolejnym powodem, dla którego Lian Li V3000 Plus jest idealną obudową dla własnej, niestandardowej pętli, są dwie opcje montażu pozwalające na zainstalowanie potężnych pomp wodnych D5 lub DDC, w komplecie ze zbiornikiem wyrównawczym. Pierwszy z nich znajduje się nad pokrywą PSU, gdzie można zainstalować pompę ze zbiornikiem o wysokości do 275 mm. Jeśli natomiast usuniemy klatkę napędu wewnątrz obudowy, to zrobimy miejsce na połączenie pompy i rezerwuaru o średnicy 345 mm.

Dla mediów danych en masse


Lian Li V3000 Plus oferuje wsparcie dla zaskakującej liczby nośników. Za tacką płyty głównej znajdują się cztery gniazda montażowe dla dysków SSD 2,5", które można łatwo zainstalować lub usunąć dzięki beznarzędziowej konstrukcji montażowej. Dodatkowo obok płyty głównej można umieścić jeszcze cztery 2,5-calowe dyski SSD. Wreszcie, w komorze zasilacza znajdują się dwie klatki na dyski, z których każda może pomieścić do czterech 3,5-calowych dysków twardych lub czterech 2,5-calowych dysków SSD. W sumie Lian Li V3000 Plus może pomieścić do szesnastu dysków.

Wysoka modularność


Wszechstronny Lian Li V3000 Plus oferuje kilka sposobów dystrybucji nośników danych w obudowie. Dwie klatki na dyski w komorze zasilacza można wyjąć niezależnie, co pozwala w razie potrzeby lepiej zmieścić większy sprzęt. Dodatkowo te klatki na dyski można układać w stos i używać jako zamiennik zatoki na dyski SSD obok płyty głównej, którą również można łatwo usunąć. Ponadto V3000 Plus jest kompatybilny z dostępnymi oddzielnie modułami napędowymi hot-swap Lian Li, które umożliwiają wyjmowanie i wymianę dysków twardych bez konieczności odłączania kabli.

Dwa panele I/O dla dwóch systemów


Lian Li V3000 Plus posiada dwa pełne panele I/O na górze obudowy, co pozwala na niezależną kontrolę dwóch systemów zainstalowanych wewnątrz. Są one oznaczone jako "S1" i "S2" nad przyciskami power i reset. Każdy panel zawiera również dwa porty USB 2.0, gniazdo USB-C oraz gniazdo audio i mikrofonu 3,5 mm. Jeśli używasz tylko jednego systemu, możesz nadal korzystać ze wszystkich portów.

Paski ARGB i projektor logo z własnym sterowaniem


Na prawo od tych połączeń znajdują się przyciski do sterowania oświetleniem ARGB. Front podkreśla cienki, dyskretny pasek LED, który uwydatnia klasyczną, czarną estetykę. Kolory i efekty regulowane są za pomocą przycisków "C" i "M". Alternatywnie, pasek ARGB może być również zsynchronizowany poprzez oprogramowanie płyty głównej, aby uzyskać jednolite podświetlenie. Pod paskiem LED znajduje się mały moduł projektora, który świeci logo Lian Li na powierzchnię pod nim. Projekcję można włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku znajdującego się pod przednim panelem po lewej stronie.

 

Szczegóły techniczne:

 • Wymiary: 279 x 674 x 678,5 mm (szer. x wys. x gł.)
 • Materiał: szczotkowane aluminium, stal, szkło hartowane
 • Waga: około 15 kg
 • Czarny kolor
 • Współczynnik kształtu: EBB, E-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
 • Całkowita możliwa liczba wentylatorów:
  Tryb standardowy:
  4x 120 mm / 3x 140 mm (przód)
  1x 120 mm / 140 mm (tył)
  4x 120 mm / 3x 140 mm (góra)
  4x 120 mm / 3x 140 mm (dół)
  3x 120 mm / 140 mm (pokrywa zasilacza)
  Tryb obrócony:
  4x 120 mm / 3x 140 mm (przód)
  3x 120 mm / 2x 140 mm (tył)
  4x 120 mm / 3x 140 mm / 2x 200 mm (pokrywa)
  4x 120 mm / 3x 140 mm (dół)
  system podwójny:
  4x 120 mm / 3x 140 mm (przód)
  1x 120 mm / 140 mm (tył)
  4x 120 mm / 3x 140 mm (pokrywa)
  2x 120 mm / 140 mm (osłona zasilacza)
 • W tym preinstalowane: brak
 • Mocowania chłodnic:
  Tryb standardowy:
  480 mm / 420 mm (przód)
  480 mm / 420 mm (góra)
  480 mm / 420 mm (dół)
  360 mm (osłona zasilacza)
  Tryb obrócony:
  480 mm / 420 mm (przód)
  480 mm / 420 mm (pokrywa)
  480 mm / 420 mm (dół)
  360 mm / 280 mm (tył)
  System podwójny:
  480 mm / 420 mm (przód)
  480 mm / 420 mm (pokrywa)
  480 mm / 420 mm (dół)
  240 mm / 280 mm (osłona zasilacza sieciowego)
 • Filtry: uziemione
 • Kieszenie na dyski:
  8x 2,5 / 3,5 cala (klatki na dyski)
  4x 2,5 cala (przednia taca płyty głównej)
  4x 2,5 cala (tylna taca płyty głównej)
 • Zasilacz: 1x standardowy ATX (opcjonalnie)
  1x SFX (dual system)
 • Gniazda rozszerzeń: 8 (8+3 z podwójnym systemem)
 • Panel I/O:
  4x USB 3.0 (połączenie wewnętrzne)
  2x USB 3.0 Type-C (połączenie wewnętrzne)
  2x każde wejście/wyjście audio
 • Maksymalna długość karty graficznej: 589 mm, 358 mm w trybie obróconym
 • Maksymalna wysokość chłodzenia procesora: 204 mm
 • Maksymalna długość zasilacza: do 220 mm

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl