Oculus Quest Virtual Reality Stand-Alone-Headset - 64GB

Dostępność: towar chwilowo niedostępny
Cena: 2 305,61 zł 2305.61
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Oculus
Kod produktu: GAVR-071

Opis

Informacje o produkcie - Quest Virtual Reality Stand-Alone-Headset - 64 GB
Wirtualna rzeczywistość to przyszłość interaktywnej rozrywki i ta przyszłość rozpoczęła się wraz z Oculus VR w 2012 roku. Dzięki zaskakująco udanej kampanii Kickstarter, młoda firma była w stanie zapoczątkować renesans technologii VR i zebrać 2,437 mln dolarów amerykańskich na opracowanie swoich pierwszych zestawów dla deweloperów. To było aż 974% kwoty docelowej, która pierwotnie była potrzebna do pomyślnego sfinansowania projektu. Przy wsparciu prominentnych twórców gier wideo i dużej ilości mediów, rozwój rozwijał się stopniowo, aż do momentu przejęcia Oculus VR przez Facebook w 2014 roku - za łączną kwotę 2 miliardów dolarów amerykańskich. Teraz firma przedstawia Oculus Quest, mobilną wersję swoich okularów VR. Błyszczy się nie tylko dużą swobodą ruchu dzięki systemowi Inside-Out-Tracking, ale także orientacją wzdłuż sześciu osi ruchu (6DOF), w tym ruchów ciała i naturalnych dłoni.

Cechy okularów VR Oculus Quest w skrócie:

 • Całkowicie mobilne okulary VR dla zapewnienia optymalnej gry.
 • Inside-Out-Tracking Oculus Insight dla maksymalnej swobody ruchu
 • Cztery zintegrowane kamery dla sześciu stopni swobody ruchu (6DoF)
 • Dwa wyświetlacze OLED o łącznej rozdzielczości 2 880 x 1600 pikseli i matrycy Diamond PenTile Matrix.
 • Wysoka łączność poprzez sieć WLAN 802. 11ac i Bluetooth 5. 0
 • Ergonomiczna konstrukcja i wygodny rzep regulowany elastyczny pasek.
 • Zintegrowane sterowniki audio zapewniające bogaty dźwięk

Funkcje kontrolera ruchu Oculus Touch Motion Controller w skrócie:

 • Intuicyjne sterowanie ręczne z ergonomiczną konstrukcją i wyrafinowanymi funkcjami dotykowymi.
 • Dwa kontrolery z 10x przyciskami + 2x analogowe drążki i 2x touch thumb rest. 
 • Precyzyjne i natychmiastowe śledzenie ruchu dzięki systemowi Oculus Insight.
 • Wykrywanie ruchu dla trzech stopni swobody translacyjnej i trzech stopni swobody obrotu.
 • Zintegrowane śledzenie ruchu palców przez zestaw słuchawkowy

Wysoko rozwinięta technologia VR najnowszej generacji
VR pionier Oculus, Quest zapewnia dwa wyświetlacze OLED, każdy o rozdzielczości 1440 × 1600 pikseli, Diamond PenTile matrix zapewnia żywe kolory i Quest. Używane są również soczewki Fresnela. Ogólnie rzecz biorąc, zapewniają one delikatną strukturę pikseli i efekt cienistego moskitiery. Fixed Foveated Rendering jest realizowany, w środku wyświetlacza wyświetlana jest pełna rozdzielczość, która jest redukowana w kierunku krawędzi. Wynikające z tego oszczędności mocy obliczeniowej przekładają się na poprawę jakości obrazu i grafiki. Częstotliwość odświeżania obu wyświetlaczy wynosi 72 Hz. Odległość między soczewkami a samymi oczami (regulacja dioptrii) można regulować za pomocą załączonej ramki dystansowej, która wspomaga również noszenie okularów.

Zaawansowany system śledzenia
Oculus Quest wykorzystuje system Inside-Out-Tracking-System do wykrywania ruchu i pozycji głowicy. Łącznie na zewnątrz zestawu słuchawkowego zainstalowano cztery kamery. Rejestrują one pozycję użytkownika w obszarze gry uprzednio zdefiniowanym przez oprogramowanie, ruch zestawu słuchawkowego, ale także ruchy dwóch kontrolerów do celów kontrolnych. Dodatkowo, system ostrzegania daje Guardianowi, gdy gracz porusza się poza boisko. Za naciśnięciem przycisku można aktywować Passthrough+, aby zapewnić widok na świat rzeczywisty za pośrednictwem kamer, zapewniając obraz podobny do tego, jaki dają urządzenia noktowizyjne. Dokładność systemu Inside-Out-Tracking-System jest mniejsza niż jeden milimetr przy bardzo małych opóźnieniach lub opóźnieniach poniżej progu percepcji większości ludzi.

 

Pełne doświadczenie VR: zestaw słuchawkowy Oculus Rift Quest VR z kontrolą ruchu
Dzięki urządzeniom wprowadzania dotykowego Oculus, okulary Oculus Rift Quest VR umożliwiają nie tylko śledzenie ruchu głowy, ale także rąk, a tym samym ich obrazowanie oraz interaktywne wykorzystanie w przestrzeni wirtualnej. Ergonomicznie zaprojektowane kontrolery - jeden dla prawej i jeden dla lewej strony - są zamknięte okrągłym pierścieniem czujników, w którym umieszczone są niewidoczne diody podczerwieni. W zależności od gry lub aplikacji, kontrolery pełnią funkcję pędzli, broni palnej, narzędzi lub wirtualnych rąk i mogą być intuicyjnie wykorzystywane do sterowania ręcznego. Każdy z tych dwóch kontrolerów zasilany jest z baterii AA, która znajduje się w zestawie.
Naturalny gest i przechwytywanie ruchu oraz wymuszone sprzężenie zwrotne
Układ klawiatury kontrolerów jest podobny do układu gamepada Xbox One, ale podzielony na dwie ręce. Na każdym kontrolerze znajduje się przycisk wyzwalający dla palca wskazującego lub środkowego, przycisk uchwytu (który naciskasz zaciskając dłoń do pięści), analogowy drążek, dwa przyciski funkcyjne i mały przycisk menu. Oprócz analogowych kijów, istnieje pojemnościowa podpórka pod kciuk z łatwo wyczuwalną gumowaną powierzchnią. Zarówno podajniki kciuków, jak i przyciski mogą również rejestrować, czy są one po prostu dotykane przez użytkownika, nawet bez naciskania przycisku. W połączeniu z prostym rozpoznawaniem gestów, indywidualne ruchy dłoni i niezależne ruchy palców mogą być symulowane w obrębie określonej ramki. Wreszcie, sterowniki są wyposażone w silniki ze sprzężeniem zwrotnym siły w przypadku drgań, na przykład w przypadku kolizji z obiektami w świecie wirtualnym.

Oprócz ulepszeń wizualnych, dwa przetworniki audio 3D zapewniają również dźwiękowe zanurzenie na najwyższym poziomie. Alternatywnie, dostępne jest 3,5-calowe gniazdo audio dla własnych słuchawek lub zestawów słuchawkowych. Zestaw słuchawkowy jest wyposażony we wtyczkę z gniazdem 3,5 mm do podłączenia zewnętrznych słuchawek lub zestawów słuchawkowych. Bateria zintegrowana w mechanizmie HDM jest dostarczana z zasilaczem i kablem USB typu C. W zestawie znajdują się dwie baterie AA wymagane do obsługi kontrolera. Konfiguracja odbywa się za pośrednictwem sieci WLAN i Bluetooth. Wymaga to smartfona z systemem Android lub iOS.

Szczegóły techniczne

Waga: 570 g (HMD)
Wyświetlacz:
Typ: 2x wyświetlacz OLED z matrycą Diamond PenTile
Rozdzielczość na wyświetlacz: 1 440 x 1 600 pikseli.
Częstotliwość odświeżania: 72 Hz
Pole widzenia: TBA
Odległość obiektywu: 58 do 72 mm
Wykrywanie ruchu:
Wewnątrz-wyjście z czterema kamerami
Połączenia (ogółem):
1x USB typu C
1x 3,5 mm podnośnik 3,5 mm
WLAN 802. 11ac.
Bluetooth 5. 0
Rozmiar pamięci: 64 GByte
Zakres dostawy:
1x Oculus Quest VR-Glasses
2x kontroler (w tym 2x bateria AA)
1x kabel USB
1x 12V zasilacz sieciowy
1x podkładka dystansowa do szkła

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl