SilentiumPC Chłodzenia CPU - Spartan 4

Dostępność: towar chwilowo niedostępny
Cena: 74,99 zł 74.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: SilentiumPC
Kod produktu: AWSPCWPSPART400

Opis

Spartan 4 ma usprawnioną konstrukcję radiatora i podstawy z ciepłowodami bezpośrednio stykającymi się z procesorem. Zapewnia to skuteczne chłodzenie nowoczesnych jednostek 4-, a nawet 6-rdzeniowych przy zachowaniu niskiej głośności i korzystnej ceny całego zestawu.

Odbieraniem energii cieplnej z procesora zajmują się 2 ciepłowody, które stykają się bezpośrednio z powierzchnią procesora. Dzięki temu, transfer energii do aluminiowego i wyposażonego w kilkadziesiąt finów radiatora odbywa się z dużą szybkością, co w istotnym stopniu redukuje skoki temperatury wywołane przez działanie funkcji turbo boost nowoczesnych procesorów.

Przekazana na radiator energia cieplna jest rozpraszana przez wydajny wentylator Sigma Pro 100 mm (800-2000 obr./min), którego tzw. krzywa prędkości obrotowej została wyregulowana tak, by zapewnić ciche działanie z popularnymi procesorami.

Nowy system montażu z użyciem backplate

Wszystkie coolery z rodziny Spartan 4 wyposażone zostały w nowy system montażu, w którym radiator mocowany jest na sztywno do backplate płyty głównej sztywny element znajdujący się na jej rewersie. W przypadku podstawki AMD (np. AM4) używany jest standardowy backplate dołączany do płyt głównych. Dla jednostek Intela przewidziana została specjalna konstrukcja z tworzywa sztucznego, do której przykręca się wspólną dla wszystkich podstawek metalową platformę to do niej mocuje się radiator zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Taki system montażu zapewnia dużo większe bezpieczeństwo transportowanego i już wcześniej zmontowanego komputera.

Zestawy chłodzenia SilentiumPC z rodziny Spartan 4 seryjnie wyposażone są w pastę termoprzewodzącą Pactum PT-1, a także zestaw montażowy dla najpopularniejszych podstawek procesorów. W przypadku jednostek AMD są to: AM2/AM2+/AM3/AM3+/AM4 oraz FM2 i FM2+. Kompatybilne gniazda układów Intela: LGA1150/ LGA1151/ LGA1155/ LGA1156/ LGA1200.

Główne cechy: Spartan 4

  • Zmodernizowany radiator z 2 ciepłowodami i bezpośrednim ich stykiem z powierzchnią procesora,
  • Wydajny wentylator Sigma Pro 100 mm (800 2000 obr./min),
  • Zoptymalizowana krzywa prędkości obrotowej wentylatora dla cichego działania całego zestawu,
  • Zaledwie 134 mm wysokości - pasuje nawet do stosunkowo wąskich obudów,
  • System montażu do backplate płyty głównej,
  • Nie koliduje z modułami pamięci RAM,
  • Pasta Pactum PT-1 1,5g (4,0 W/m*K) w zestawie.

Dane techniczne

Radiator (CPU) Aluminium
Waga 404
Rodzaj chłodzenia Aktywne
Technologia chłodzenia Powietrzem
Wymiary 134 x 106 x 78 mm
Wentylator 10 cm
Prędkość wentylatora (min.) 800
Gniazdo procesora LGA1200
Liczba wentylatorów 1
Podstawka / Blok CPU Miedziany
Prędkość wentylatora (maks.) 2000
Ilość rurek Heatpipe 2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl