Thermal Grizzly WireView GPU 1x 8-Pin PCIe - Reverse

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2 - 5 dni
Cena: 329,99 zł 329.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Alphacool
Kod produktu: FSD8-048

Opis

Informacje o produkcie - Thermal Grizzly WireView GPU, 1x 8-pin PCIe - Rewers

 • Urządzenie do pomiaru zużycia energii przez GPU
 • Do kart z 1x 8-pinowym złączem PCIe i odwróconą orientacją złącza
 • Zintegrowana pamięć do zapisu mierzonych wartości
 • Czysta optyka dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu kabli
 • iI opracowany we współpracy z Jonem „elmorem” Sandstromem

Karta graficzna Thermal Grizzly WireView, 1x 8-pinowe złącze PCIe (wsteczny) w szczegółach

GPU Thermal Grizzly WireView to urządzenie do pomiaru zużycia energii przez karty rozszerzeń i wtyczek PCI ze złączami zasilania PCIe. Konstrukcja adaptera w kształcie litery u umożliwia optymalne prowadzenie kabli w celu czystego zarządzania kablami.

Co robi WireView GPU?

WireView GPU umożliwia pomiar zużycia energii przez karty rozszerzeń PCI i karty plug-in oraz zapisuje te dane w celu określenia zużycia energii. Dane te mogą być wykorzystane między innymi do określenia kosztów zasilania karty graficznej lub do porównania zużycia energii z innymi kartami graficznymi.

Poprzez pomiar poboru mocy można określić pobór mocy kart rozszerzeń/wtyczek PCI w określonym czasie lub w określonych zastosowaniach. Ponadto można określić szczyty poboru mocy, które mogą wystąpić podczas pracy obecnych kart graficznych klasy high-end. GPU WireView wyświetla zmierzone wartości na swoim wyświetlaczu OLED.

Dlaczego miernik mocy dla karty graficznej?

GPU WireView jest szczególnie interesujący dla ekstremalnych overclockerów i recenzentów sprzętu, ponieważ może wyświetlać zużycie energii przez kartę graficzną w czasie rzeczywistym. Jest on jednak również pomocny podczas testowania wydajności karty graficznej. Ponieważ nie trzeba uruchamiać żadnego dodatkowego oprogramowania, aby uchwycić zużycie energii podczas testów, pomiar nie ma wpływu na wyniki benchmarków.

W przypadku ręcznego podkręcania karty graficznej (np. za pomocą MSI Afterburner, ASUS GPU Tweak, EVGA Precision), wprowadzone w oprogramowaniu regulacje można również sprawdzić bezpośrednio na wyświetlaczu OLED GPU WireView w postaci zmienionego poboru mocy.

Oprócz wyświetlania poboru mocy w czasie rzeczywistym, WireView GPU przechowuje zmierzone dane w pamięci wewnętrznej, aby rejestrować średnie zużycie karty graficznej w dłuższym okresie czasu. Zapisane dane mogą zostać zresetowane podczas pracy.

Który układ GPU WireView jest wymagany?

Niezależnie od liczby złączy zasilania PCIe na karcie graficznej, tj. 1x 8-pin lub 2x 8-pin, orientacja złączy ma decydujące znaczenie dla wyboru odpowiedniego układu GPU WireView. Układ GPU WireView dostępny jest w wersji "Normal" (N) i "Reverse" (R).

Jeśli karta graficzna - lub ogólnie karta rozszerzeń - wyposażona jest w złącza zasilania PCIe, w których klipsy mocujące złącza są zorientowane z dala od płytki drukowanej, wymagana jest wersja "N". W przypadku normalnego poziomego montażu karty graficznej znajduje się ona na dole. Wariant "N" jest najczęściej spotykanym typem orientacji złączy.

Jeśli karta graficzna wyposażona jest w złącza zasilania PCIe, których klipsy mocujące są ustawione w jednej linii z płytką drukowaną, wymagany jest wariant "R". W przypadku normalnej poziomej instalacji karty graficznej znajduje się ona na górze. Można to łatwo rozpoznać po tym, że w płytce drukowanej znajdują się wtedy wgłębienia na uchwyty mocujące złącza. Wariant "R" jest stosowany między innymi przez firmę ASUS.

Szczegóły techniczne:

 • Wymiary: 48 x 43 x 22 mm (dł. x szer. x wys.)
 • Materiał (osłona): aluminium, anodowane
 • Czarny kolor
 • Rodzaj wyświetlacza: OLED
 • Złącza:
  Wejście: 1x 8-pin PCIe
  Wyjście: 1x 8-pin PCIe
 • Orientacja styków złącza: góra („R”)
 • Złącze danych: 4-pinowe złącze

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl