Obudowa SSUPD Meshlcious
Najnowszym wejściem na rynek obudów mini-ITX jest model Meshlcious, wyprodukowany przez producenta Ssupd (Sunny side up design), nową markę Lian Li. Jak można się domyślić po nazwie, Meshlicious to przede wszystkim siatka - lub prawie, ponieważ obudowa jest dostarczana z jednym panelem bocznym z hartowanego szkła, który może być przymocowany do strony GPU lub CPU. Będzie on również dostępny w kolorze czarnym lub białym.
Przy wymiarach 166,4 x 360 x 245 mm Meshlicious jest podobnej wielkości co obudowa Jonsbo A4, której wymiary wynoszą (169 x 273 x 340 mm). Za kwotę 629,99zł (sugerowana cena detaliczna) za wersję Full Mesh, Meshlicious jest również znacznie tańsza niż większość obudów tego formatu, oferując przy tym dużą wszechstronność (w granicach 14,67 litra pojemności), jak również kabel riser do wyeksponowania karty graficznej. Aby pomóc w chłodzeniu komponentów, obudowa posiada siatkę pokrywającą cztery z sześciu boków (lub pięć, jeśli zakupi się na drugi panel boczny z siatki, który zastąpi szklany, dostarczany w pudełku).
Pomimo niewielkich rozmiarów, Meshlicious obsługuje karty graficzne o przekątnej do 12,6 cala i grubości czterech slotów, dzięki tacce na płytę główną, którą można przesunąć do przodu lub do tyłu, aby zrobić miejsce dla potężniejszych modeli kart. Należy tylko pamiętać, że jak w przypadku wszystkich tak małych obudów, istnieje wiele ograniczeń wynikających z ograniczeń przestrzennych. Instalacja długiej karty graficznej ogranicza miejsce na przykład na dyski SATA. I chociaż można użyć pełnowymiarowego zasilacza ATX, warto zdecydować się na modularny zasilacz SFX, aby nie trzeba było ukrywać nadmiaru okablowania.
Poniżej ogferta na wszystkie modele obudowy SSUPD Meshlcious:
Obudowa Ssupd Meshlicious