Menu

Płyty główne Socket sTRX4

Płyty główne z gniazdem AMD sTRX4

Gniazdo sTRX4 (LGA) zostało wprowadzone z płytami głównymi TRX40, ponieważ wymagały tego procesory Threadripper z serii 3000 („Castle Peak”). Zmiany w architekturze „Zen2” w porównaniu do procesorów zrywających wątki opartych na architekturze „Zen +” spowodowały, że przypisanie pinów gniazda sTRX4 musiało zostać zmienione w porównaniu z gniazdem TR4. Najważniejszą nową funkcją płyt głównych TRX40 z gniazdami sTRX4 i procesorami „Threadripper 3000” jest wprowadzenie PCIe 4.0 w segmencie HEDT. AMD podwoiło teoretycznie możliwą przepustowość z danych, ponieważ Threadripper 3000 oferują jeszcze więcej linii PCIe niż ich poprzednicy!

 

Funkcje płyt głównych z gniazdem sTRX4:

 

-Do 4x PCIe 4.0 x16 (x16 / x16 / x8 / x8) w przypadku wysokiej klasy kart graficznych
-Niezwykle szybki USB 3.1 bez dodatkowego układu
-3x gniazdo M.2 PCIe 4.0 x4, bezpośrednio podłączone do procesora
-Pamięć DDR4 do 3200 MHz (bez OC) w trybie czterokanałowym
-Nowoczesny system UEFI BIOS, w tym monitorowanie temperatury
-Przetaktowywanie za pomocą chipsetu TRX40 dla Ryzen Threadripper 3000

 

AMD Socket sTRX4: wysokiej klasy komputer stacjonarny


Dzięki dużej liczbie linii PCIe i poprawkom w architekturze „Zen2” procesory „Castle Peak” oferują wyjątkowo szeroką łączność. Na przykład duża liczba płyt głównych TRX40 z gniazdem sTRX4 oferuje trzy gniazda M.2 i / lub U.2 ze złączem PCIe 4.0 dla dysków SSD NVMe, które są bezpośrednio podłączone do procesora. Umożliwia to optymalne wykorzystanie ekstremalnych prędkości odczytu i zapisu dysków SSD NVMe M.2 i U.2 bez spowalniania przez zestaw danych przekierowywany poprzez mikroukład. Połączenie za pomocą czterech linii PCI Express 3.0 na gniazdo PCIe NVMe w formacie U.2 lub M.2 umożliwia niezwykle wysokie prędkości przesyłania danych do 32 Gbit / s, czyli prawie osiem razy szybciej niż SATA 6G.

Pamięć działa na płytach głównych TRX4 w trybie superszybkiego quad channel i obsługuje częstotliwość taktowania zegara do 3200 MHz nawet bez podkręcania, podczas gdy całkowita pojemność pamięci podwoiła się do 256 GB w porównaniu z poprzednimi platformami. Wiele wydarzyło się również w zakresie łączności sieciowej, ponieważ wielu producentów oferuje dwa porty LAN z własnymi układami sieciowymi, a porty LAN o pojemności 10 GB nie są rzadkością na platformie TRX4 HEDT.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl